POLSKA LIGA ATV
Puchar HARD OFF ROAD
QUAD PL

Zapraszamy na nowy Sezon Polskiej Ligi ATV
i Puchar Hard Off Road Quad PL 2023

7 Rund Polskiej Ligi ATV
Nowy rok to nowy rajdowy sezon. W 2023 roku w ramach Polskiej Ligi ATV odbędzie się aż 7 różnorakich rajdów, zorganizowanych przez ATV Bieszczady, Hard Off PL i Quad Team Pogórze.

Puchar Hard Off Road Quad PL 2023

Mamy przyjemność w roku 2023 zorganizować dla Was, aż trzy edycje Polskiej Ligi ATV. Każda z nich będzie inna, i tak narodził się pomysł powstania Pucharu Hard Off Road Quad PL 2023.

Trzy rajdy w klasyfikacji indywidualnej i najlepszy Team sezonu


W ramach Pucharu Hard Off Road Quad PL 2023 odbędą się trzy imprezy zróżnicowane pod względem konkurencji sportowych. Pozwoli to wyłonić najlepszych riderów, radzących sobie doskonale we wszystkich rajdowych dziedzinach. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach zgodnie z założeniami Polskiej Ligi ATV.

Klasa extreme będzie zarezerwowana dla najbardziej doświadczonych zawodników i będzie najtrudniejsza.

Dotychczasowa klasa Adventure zostanie podzielona na dwie kategorie, zależne od pojemności quada. Podział na ADV do 600 cm3 i ADV Open (powyżej 600 cm3) pozwoli zawodnikom na równą walkę, gdzie znaczenie będą miały umiejętności, a nie moc maszyny.

Dodatkowo wybierzemy najlepszy Team podczas całorocznych zmagań w każdej klasie.

Głównym partnerem naszych imprez w sezonie 2023 będzie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, wspierające nas przy przygotowaniu materiałów promocyjnych, cateringu i oprawie wizualnej imprez. Pracownicy CKGNR pomagają nam w logistyce i transporcie sprzętu oraz dbają o to, aby nikt głodny od nas nie wyjechał. Dyrektor CKGNR, Gabriela Buczek-Rogińska reprezentuje dodatkowo Gminę Nowa Ruda, dzięki której mamy możliwość legalnie organizować imprezy i prowadzić całoroczny Tor Off Road w Dzikowcu.

PKP i Trial – 12 – 13.05.2023 r.


Zmagania w sezonie 2023 rozpoczniemy w maju. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich sezonów będzie wprowadzenie elektronicznych pieczątek zamiast tradycyjnej karty i pieczątek odbijanych tuszem. Do zbierania PKPów konieczny będzie smartphone zawodnika z odpowiednią aplikacją. Impreza podobnie jak w zeszłym roku będzie dwudniowa. W piątek zaplanowane jest badanie techniczne, odprawa i plombowanie pojazdów. Zawodnicy będą mieć do pokonania kilka technicznych, wręcz Trialowych Odcinków Specjalnych. Dodatkowo zostaną na nich zamieszczone do zdobycia Punkty Kontroli Przejazdu oraz mierzony będzie na nich czas.

W sobotę zawodnicy zdobywać będą elektroniczne PKPy. Pieczątki zostaną zawieszone w trudno-dostępnym terenie i będą miały różny poziom trudności. Pozwoli to wystartować zawodnikom początkującym i mniej doświadczonym w górskiej przeprawie. Dodatkowo najtrudniejsze PKPy zostaną powieszone w wytaśmowanych sektorach, nadzorowanych przez sędziów. Sędziowie przy wjeździe i wyjeździe z danej sekcji sprawdzą elektroniczną kartę każdego zawodnika, aby wyniki były jasne i zgodne z zasadami fair play. Wszyscy zawodnicy startują o tej samej godzinie, a zawody wygrywa załoga z największą ilością PKPów. W przypadku jednakowej ilości pieczątek wygrywa załoga, która zdobyła je szybciej podczas etapu piątkowego i sobotniego.

Terenowy Wyścig H7 – 11 – 13.08.2023 r.

Tu mamy dla Was również pewne zmiany. Pierwszą, będzie zorganizowanie wakacyjnego pikniku z muzyką w plenerze, na Torze w Dzikowcu, trwającego dwa dni. Tak jak poprzednie edycje, nie będzie to rajd szybkościowy tylko przeprawowy!

Impreza zostanie podzielona na trzy etapy. W piątek zawodnicy wystartują do wyścigu trwającego 2 godziny. W sobotę rozegrane zostaną dwa kolejne etapy, każdy po 2,5godz. Pomiędzy sobotnimi etapami będzie przerwa regeneracyjna, trwająca 1,5 godz.

Przygotowana zostanie pętla na Torze w Dzikowcu o długości kilku kilometrów (potraktujcie to jako jeden wielki przeprawowy OS). Wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej okrążeń. W przypadku jednakowej ilości decydował będzie czas jazdy.

Jest to impreza przeprawowa w całości rozegrana w terenie. Zero dojazdówek oraz nawigacji. Całość trasy zostanie wytaśmowana. Nie będzie również potrzeby zdobywania PKP-ów. Całość obsługiwać będą sędziowie.

Start i meta na parkingu przy Torze, gdzie również zostanie zorganizowana baza imprezy.

Odcinki Specjalne z PKPami – 28.10.2023 r.

Ostatnią rundą będzie połączenie dwóch wcześniejszych edycji. Zawodnicy podczas jednodniowych zawodów zdobywać będą elektroniczne pieczątki rozmieszczone wzdłuż trasy dojazdowej. Na trasie będą również wytaśmowane Odcinki Specjalne, mające typowo przeprawowy charakter. Na OS-ach będą rozmieszczone PKPy kontrolne, tak aby całość przejazdu odbywała się pomiędzy taśmami. Pieczątki na odcinkach będą dodatkowo punktowane, tak jak przyznawane będą punkty za przejazd każdego odcinka.

Dla zawodników przygotowane zostanie miasteczko rajdowe, ze strefą serwisową i cateringiem. Zapewnimy ciepłe posiłki w przerwie i na zakończenie zawodów! Każdy otrzyma pamiątkową koszulkę, zestaw naklejek i materiałów rajdowych.

Zapraszamy do zapisów na Polską Ligę ATV I Puchar Hard Off Road Quad PL