Wyczyn 4×4 2023 – Tor w Dzikowcu


W ubiegłym sezonie 2022 stworzyliśmy nowy cykl spotkań dla posiadaczy samochodów terenowych pod nazwą Wyczyn 4×4. Z założenia jest to impreza dla samochodów terenowych, ale bez możliwości używania wyciągarek innych niż napędzanych siłą mięśni. Areną zmagań zawodników z całej Polski był Tor Off Road w Dzikowcu.

W nowym sezonie zawodnicy wystartują w dwóch klasach: seria i zmota

W klasie Seria wystartują auta z seryjnym nadwoziem. Dozwolone są zewnętrzne i wewnętrzne klatki bezpieczeństwa. Dopuszczona jest wymiana lub demontaż zderzaków. Obowiązkowo pojazd musi posiadać przednią szybę oraz drzwi. Dozwolone jest przycięcie karoserii do pickupa, a tylna klapa/ klapa bagażnika nie jest obowiązkowa. Dozwolone jest przeniesienie chłodnicy na tył pojazdu, wymiana mostów oraz silnika i montaż blokad mostów. Obowiązkowo pasy bezpieczeństwa oraz zapinane kaski dla kierowcy i pilota.

W klasie Zmota zobaczymy samochody kompletnie przebudowane do startu w najcięższych rajdach przeprawowych. Posiadają one ramoklatki, zmienione silniki i duże koła z agresywnym bieżnikiem. Obowiązkowo pasy bezpieczeństwa oraz zapinane kaski dla kierowcy i pilota.

Na zawodników będą czekały trzy konkurencje. PKPy, Trial i Odcinek Specjalny.

Pierwszą z nich będzie zdobywanie Punktów Kontroli Przejazdu, rozmieszczonych w trudno dostępnych miejscach: na skałach, trawersach, stromych zjazdach i podjazdach oraz różnego rodzaju dołach. Elektroniczne pieczątki należy odbić na zaplombowanych w pojazdach smartfonach, co nie jest łatwym zadaniem.

Kolejną konkurencją będzie bardzo techniczny Trial, czyli precyzyjna jazda pomiędzy bramkami. Za przewrócenie lub dotknięcie słupka bramki naliczane będą punkty karne, tak samo jak za cofanie pojazdu lub wyjazd poza taśmy ograniczające strefę.

Trzecią konkurencją będzie przejazd całkowicie wytaśmowanego Odcinka Specjalnego.

Imprezę zakończy wspólne integracyjne ognisko połączone z rozdaniem pucharów za każdą rundę oraz pucharów w klasyfikacji generalnej na zakończenie cyklu Wyczyn 4×4 2023.

I Runda będzie miała miejsce podczas wakacyjnego pikniku w plenerze w dniach 28-29 lipca 2023 r.

Drugą rundę przeprowadzimy na zakończenie sezonu w dniu 9 grudnia z podsumowaniem i wręczeniem pucharów za cały sezon.

Całość zmagań odbędzie się na Torze Off Road w Dzikowcu prowadzonym przez nasze Stowarzyszenie, dzięki przychylności władz Gminy Nowa Ruda i ogromnym wsparciu Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

CKGNR – wspiera nas przy przygotowaniu materiałów promocyjnych, kateringu i oprawie wizualnej imprez. Pracownicy CKGNR pomagają nam w logistyce i transporcie sprzętu oraz dbają o to, aby nikt głodny od nas nie wyjechał.

Dyrektor CKGNR, Gabriela Buczek-Rogińska reprezentuje dodatkowo Gminę Nowa Ruda podczas odpraw i dekoracji zwycięzców.