GMINA NOWA RUDA
CENTRUM KULTURY GMINY NOWA RUDA

Organizowane przez nas zawody sportowe odbywają się na Torze Off Road w Dzikowcu prowadzonym przez nasze Stowarzyszenie, dzięki przychylności władz Gminy Nowa Ruda i dzięki ogromnemu wsparciu Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

CKGNR – wspiera nas przy przygotowaniu materiałów promocyjnych, cateringu i oprawie wizualnej imprez. Pracownicy CKGNR pomagają nam w logistyce i transporcie sprzętu. Dbają też o to, aby nikt głodny od nas nie wyjechał.

Dyrektor CKGNR, Gabriela Buczek-Rogińska reprezentuje dodatkowo Gminę Nowa Ruda podczas odpraw i dekoracji zwycięzców.

Gmina Nowa Ruda scala ze sobą dwie piękne krainy – owiane tajemniczą aurą Góry Sowie i zielone, malownicze Wzgórza Włodzickie. 

Lokalizacja gminy, wśród urokliwych górskich dolin i na zielonych zboczach najwyższych partii Gór Sowich, stwarza idealne warunki na rozkoszowanie się niezapomnianymi widokami. Daje wytchnienie pełne wyzwań i tajemnic, przesiąknięte historią minionych wieków.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę Gminy Nowa Ruda

W budynku Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich działa kilkanaście sekcji, kół zainteresowań i klubów. CKGNR jest organizatorem i współorganizatorem wielu imprez oraz wydarzeń na terenie Gminy Nowa Ruda. Począwszy od imprez okolicznościowych, poprzez dużą ilość imprez rozrywkowych, po zawody sportowe.

Do największych wydarzeń, które na stałe wpisały się do kalendarza zaliczyć należy: Festiwal Literacki Góry Literatury, Festiwal Lawendowy, Musicale w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego, Festiwal Reportażu, Dożynki Gminne, Śpiewanie Pod Orłem, Jarmark Bożonarodzeniowy.

Biegaj w Górach Sowich

Biegaj w Górach Sowich to projekt Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda promujący rekreację ruchową połączoną ze zwiedzaniem atrakcyjnych przyrodniczo i pełnych historycznych tajemnic Gór Sowich.

Mamy do wyboru Bieg na Wielką Sowę, Sowiogórską Dychę, Półmaraton Sowiogórski, Górski Bieg Niepodległości, Półmaraton Górski “Orzeł” wraz z finałem i galą Ligi Biegów Górskich.

Nie zapomniano także o dzieciach, które mogą wystartować w zawodach o nazwie Mini Sowa odbywających się w przeddzień Biegu na Wielką Sowę.

www.biegajwgorachsowich.pl

Sekcja Szkoła Przetrwania Survival & outdoor

Dzika przyroda – Przygoda – Nauka – Każde zajęcia to nowa przygoda na łonie natury

Sekcja Szkoła Przetrwania Survival & outdoor to zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w całości na świeżym powietrzu.

  • Survival & outdoor
  • Przeprawowe Modele RC
  • Strzelectwo – ASG
  • TRInO – Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację
  • Geocaching