tor w dzikowcu

Extremalny Off Road

Zapraszamy na całoroczny Tor Off Road w malowniczej miejscowości Dzikowiec Kłodzki, prowadzony przez nasze stowarzyszenie dzięki przychylności władz Gminy Nowa Ruda.

Jednak jest to teren ciężki i wymagający. Nie znajdziecie u nas wody i przepraw błotnych. Jesteśmy w górach – czekają Was więc strome zjazdy i podjazdy oraz mnóstwo trawersów.

Tory i trasy dla modeli RC

Modele trialowe i crawlery przystosowane są do powolnej i precyzyjnej jazdy w trudnym terenie.

Zapraszamy na Tor RC do Dzikowca w Gminie Nowa Ruda. Pokonaj trasy przeprawowe i tor do wyścigów RC Trophy.

Nie wiesz od czego zacząć przygodę z modelarstwem RC? Nic prostszego – przyjdź na jedno z naszych spotkań!

Modelarz kontroluje zachowanie się modelu za pomocą układu zdalnego sterowania, w którego skład wchodzi nadajnik, odbiornik oraz mechanizmy wykonawcze.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i rywalizacji modelami przeprawowymi na Torze RC Trial i RC Trophy.

Organizujemy przeprawowe zawody Dzikowisko RC, 4 godzinny wyścig w terenie RC Trophy H4 i rekreacyjne spotkania Dzikowisko TRIP.

Co to jest TRInO?

TRInO to Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację z mapą – kompasem, których głównym celem jest spędzanie czasu na poznawaniu w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc.

TRInO jest dla wszystkich, również do osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w wędrówkach z mapą.

TRInO polega na przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi (PK), którymi są różne obiekty stałe według dowolnie wybranej przez uczestnika trasy.


Swoją obecność na właściwym punkcie kontrolnym uczestnik potwierdza sam poprzez dokonanie odpowiedniego wpisu do karty startowej.


Potwierdzenie obecności przy punkcie PK odbywa się poprzez wpisanie odpowiedzi na zadane pytanie.

STRZELECTWO PNEUMATYCZNE JAKO FORMA REKREACJI I ROZWOJU?

Naszym celem jest wspieranie, upowszechnianie i podnoszenie poziomu pneumatycznego strzelectwa sportowego oraz rekreacyjnego, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Sekcja umożliwia młodym ludziom rozpoczęcie uprawiania strzelectwa pneumatycznego oraz doskonalenie umiejętności pod fachową opieką instruktorów.

Strzelectwo nie jest sportem kontuzjogennym. Można je uprawiać przez całe życie i przez cały rok. Jest bezpieczne i nie wymaga wielkich nakładów.

Pneumatyczna „broń” nie hałasuje! Uczy koordynacji, cierpliwości, skupienia, koncentracji i powtarzalności czynności. Bardzo korzystnie wpływa na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży głównie poprzez poprawę koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Strzelanie dynamiczne jest bardzo atrakcyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, głównie ze względu na aktywny charakter zajęć. Zadania wymagają przemieszczania się po torze strzeleckim na czasu.