Drugi Sezon
Hard Off Road PL

Hard Off Road PL

Pierwszą imprezą w sezonie 2023 była I Runda Hard Off Road PL dla samochodów terenowych. Dwudniowa impreza zawierała trzy elementy rywalizacji: wytaśmowane Odcinki Specjalne, klasyczne Pieczątki i Trial. Całość rywalizacji obsługiwali sami zawodnicy za pomocą naszej aplikacji do elektronicznych pieczątek. Była to pierwsza impreza gdzie zrezygnowaliśmy całkowicie z tradycyjnych pieczątek z tuszem.

Wyniki I Rundy Hard Off Road 2023

nowoŚĆ na Polskim rynku rajdów przeprawowych – Hard Race 2023

Druga runda to coś zupełnie nowego na Polskim rynku rajdów przeprawowych. Hard Race 2023 okazał się strzałem w dziesiątkę. Był to wyścig jakiego oczekiwało wielu zawodników. Praktycznie 100 % jazdy na kole, bez stania w korkach, bez głębokiego błota i wody, na długiej, technicznej trasie mierzącej ponad 8 km. Obie imprezy zostały połączone klasyfikacją generalną.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej Hard Off Road PL 2023

Puchar Hard Off Road Quad PL – eliminacje Polskiej Ligi ATV

W ramach Pucharu Hard Off Road Quad PL 2023 odbyły się trzy imprezy zróżnicowane pod względem konkurencji sportowych. Były to jednocześnie trzy eliminacje Polskiej Ligi ATV – największej Polskiej Ligi Quadowej. Pozwoliło to wyłonić najlepszych riderów, radzących sobie doskonale we wszystkich rajdowych dziedzinach. Dodatkowo wybrany został najlepszy Team podczas całorocznych zmagań w każdej klasie.

Zmagania w sezonie 2023 dla quadowców rozpoczęły się w maju – rajdem pieczątkowym. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich sezonów było wprowadzenie elektronicznych pieczątek zamiast tradycyjnej karty i pieczątek odbijanych tuszem. Zawodnicy mieli do pokonania kilka technicznych, wręcz Trialowych Odcinków Specjalnych oraz do zaliczenia PKP-y rozmieszczone w terenie. Pieczątki miały różny poziom trudności, co pozwoliło wystartować zawodnikom początkującym i mniej doświadczonym w górskiej przeprawie.

Drugą imprezą był przeprawowy wyścig Hard Race ATV PL. Przygotowana została pętla na Torze w Dzikowcu o długości kilku kilometrów, na której ścigali się zawodnicy. O zwycięstwie decydowała ilość zaliczony okrążeń – ten kto zdobył najwięcej okrążeń, wygrywał. Jest to impreza przeprawowa w całości rozegrana w terenie. Zero dojazdówek oraz nawigacji na całkowicie wytaśmowanej trasie.

Ostatnia runda – Odcinki Specjalne – to połączenie dwóch wcześniejszych edycji. Zawodnicy podczas jednodniowych zawodów zdobywali elektroniczne pieczątki rozmieszczone wzdłuż wytaśmowanych Odcinków Specjalnych, mających typowo przeprawowy charakter.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej Hard Off Road ATV PL 2023

5 Runda Ipone Enduro Cross Series!

W 2023 roku miał miejsce COME BACK zawodów motocyklowych w Dzikowcu. Dla zawodników została przygotowana 8 km pętla obfitująca w niezwykle zróżnicowany teren.

Dla tych, którzy w przeszłości startowali w Dzikowcu nowością były szybkie, rozciągnięte po pofalowanym terenie odcinki łąkowe. Z kolei w lesie czekały na zawodników efektowane podjazdy, zjazdy i trawersowania, a podłoże nasycone korzeniami i kamieniami wymagało pełnej koncentracji i równego trzymania gazu.

Zwycięzcy 5 Rundy Ipone Enduro Cross Series!

Wakacyjny piknik i Winter CHL

Dodatkowo zorganizowaliśmy dwie mniejsze imprezy dla kierowców samochodów terenowych. Letni piknik był skierowany dla pojazdów bardziej seryjnych niż te, które ścigają się w najtrudniejszych zawodach na Torze. Połączony został z wieczornym ogniskiem i integracją. Natomiast Winter CHL dał możliwość poznania Toru w Dzikowcu w zupełnie innym – śnieżnym obliczu. Również z tych imprez prowadzona była wspólna klasyfikacja generalna.

Zwycięzcy Wakacyjnego Pikniku 4×4

Zwycięzcy Winter CHL 4×4

Zwycięzcy Klasyfikacji Generalnej Wakacyjnego Pikniku 4×4 i Winter CHL 4×4

W 2023 roku Tor w Dzikowcu odwiedzili dziennikarze programu Odkryj Regiony, realizowanego i emitowany przez Telewizję Rzeszów, Kielce, Białystok i Wrocław. W każdym odcinku dziennikarze czterech stacji zapraszają sąsiadów z pobliskich regionów do odwiedzenia i poznania po jednej atrakcji turystycznej.

Odkryj regiony: 3.05.2023 (tvp.pl)

https://rzeszow.tvp.pl/69609216/3052023

SUV-y w górach, czyli zwiedzamy okolice Wałbrzycha i Nowej Rudy

Kolejna ekipa telewizyjna pojawiła się u nas za sprawą Piotra Mroza. Jak mówi: „DrajW to program poświęcony motoryzacji oraz zagadnieniom okołomotoryzacyjnym. Prezentowanymi samochodami zabierać będziemy Państwa także w ciekawe zakątki Dolnego Śląska. A to wszystko po to, żeby przetestować auta oraz odkryć na nowo te bardziej znane oraz pokazać te mniej znane miejsca naszego regionu. W trakcie podróży nie zabraknie ciekawych rozmów z pasjonatami zarówno motoryzacji jak i historii.”

https://wroclaw.tvp.pl/73582207/drajw?fbclid=IwAR3kMIQHG4AKuc9_ID72wGfwCzE2PBK-6pnf8K6UBnGraTwWlhpfWF4CSno

HARD OFF ROAD – partnerzy

Całość zmagań odbywała się na Torze Off Road w Dzikowcu prowadzonym przez nasze Stowarzyszenie, dzięki przychylności władz Gminy Nowa Ruda i ogromnym wsparciu Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. CKGNR – wspiera nas przy przygotowaniu materiałów promocyjnych, kateringu i oprawie wizualnej imprez. Pracownicy CKGNR pomagają nam w logistyce i transporcie sprzętu oraz dbają o to, aby nikt głodny od nas nie wyjechał.

Dyrektor CKGNR, Gabriela Buczek-Rogińska reprezentuje dodatkowo Gminę Nowa Ruda podczas odpraw i dekoracji zwycięzców.

Głównym sponsorem nagród w klasyfikacji generalnej Hard Off Road 2023 została dolnośląska firma HEWEA sp. z o.o. z centralą w Bykowie k. Wrocławia, działająca od ponad 30 lat w branży samochodów użytkowych.

Jest wyłącznym importerem marki RUNVA, z szeroką gamą wyciągarek oraz akcesoriów Off Road.

Jest również właścicielem marki PRESKO.

Drugą wspierającą nas firmą jest powstała z pasji, doświadczenia i chęci dzielenia się wiedzą Szekla4x4 Off-road & Outdoor. To głównie sklep 4×4 z akcesoriami off road do samochodów terenowych, quadów i motocykli.

Nagrody w klasyfikacji generalnej w postaci Voucherów wręczył przedstawiciel firmy Nomad Tech, oficjalny, polski dystrybutor marki Raptor 4×4.

Specjalizują się w sprzedaży części do modyfikacji samochodów terenowych takich marek jak Suzuki, Nissan, Toyota (seria 70, 80, 90), Jeep, Land Rover.

Wsparcie i nagrody podczas imprez dla quadów zapewnił nam sklep FORQUAD.PL. Dzięki posiadanym akcesoriom dostępnym na bazie rajdu udało się naprawić na miejscu kilka maszyn.

Kolejnym sponsorem imprez quadowych została marka Cardo.

Zestawy słuchawkowe do kasków motocyklowych Cardo Systems to gwarancja wytrzymałości na zmienne warunki atmosferyczne, łatwa obsługa głosowa, uniwersalna łączność i najlepsze głośniki.

Mamy tylko jedną misję – uczynić Twoją podróż wyjątkową. Po prostu powiedz „Hej, Cardo!”

Dzięki wsparciu firm: Mini Żuraw Wrocław, Bricomarhe Nowa Ruda i Mudkiller zwodnicy na zakończenie sezonu otrzymali wiele akcesoriów samochodowych jako nagrody.

Extreme Media oneoffroadonefamily

Z całego cyklu powstało kilka filmów zarówno w krótkiej, promocyjnej wersji jak i jako długie reportaże będące pamiątką dla zawodników.

Całość zrealizował Łukasz Talaga z Extreme Media oneoffroadonefamily.

GM Fotofaktoria

Kolejną osobą, która dołączyła do nas w sezonie 2023 jest fotograf – Grzegorz Matulewicz. To właśnie od – GM Fotofaktoria – jest autorem tych wszystkich wspaniałych zdjęć, które możecie przeglądać w naszej galerii i na jego profilu na Facebooku oraz Instagramie.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, a o bezpieczeństwo zawodników dbali ratownicy i strażacy:

  • Wol-Med Transport Medyczny Damian Wolanin,
  • OSP Dzikowiec Kłodzki – niezastąpiony również przy organizacji bazy rajdu.

To właśnie oni czuwają nad prawidłową pracą naszych pojazdów. Nieprzerwalnie od wielu lat serwisują nasze samochody, quady i motocykle o każdej porze.